„Fuga” – Real Ops

Pierwsza rozgrywka Real Ops w jakiej grupa AFTP bierze udział, a to za sprawą zaproszenia od ACC – za które dziękujemy jak i za wspaniałą rozgrywkę.22

Takistan, rok 2010.

Kilka lat po interwencji NATO i obaleniu totalitarnego rządu w kraju trwa misja stabilizacyjna i powolny proces “demokratyzacji”. I chociaż coraz częściej mówi się o wycofaniu wojsk paktu północnoatlantyckiego i przekazaniu pełni władzy nowo wybranemu rządowi, sytuacja jest wciąż bardzo daleka od stabilnej. W największym paśmie górskim Takistanu ciągle grasują powiązani z al-kaidą bojówkarze, a po ostatnich zamachach terrorystycznych w Rasman ukazujących słabość Takistańskiego rządu, niepokój w prowincji rośnie.

Tymczasem, dowódca plutonu zmotoryzowanego armii amerykańskiej w bazie Loy Manara otrzymał nowy rozkaz: przygotować konwój, który eskortować będzie świeżo wybranego prezydenta regionu Rasman: Wassim Zaman, z jego rezydencji w Hazar Bagh na nowe miejsce urzędowania, a więc jedną z najbardziej niebezpiecznych tras w kraju. Wszystko to przy współpracy z niewielkim oddziałem nowej armii takistańskiej oraz pod czujnym okiem niezależnego obserwatora ONZ

Wassim Zaman – Nowo wybrany prezydent regionu Rasman (jednej z większych prowincji takistanu). Wybrany po tym, jak jego poprzednik, odniósłszy ciężkie rany w zamachu terrorystycznym podczas otwarcia szkoły w Rasman, zmuszony był ustąpić z funkcji.
Zaman nie jest uznawany za wybitnego polityka i nikt nie jest do końca pewien, w jaki sposób wygrał wybory na swoje obecne stanowisko. Przez sporą część opinii publicznej uważany jest za kompletną marionetkę sterowaną przez amerykański wywiad.

Zamachy w Rasman – Największy zamach terrorystyczny w tym rejonie, od czasu rozpoczęcia misji stabilizacyjnej, za którym stoją takistańscy bojówkarze. Terroryści przemycili ładunki wybuchowe w plecaku jednego z dzieci, podczas uroczystego otwarcia nowej szkoły. W zamachu zginęło kilkudziesięciu cywili a ciężko ranny został poprzedni prezydent regionu Rasman.

Incydent w Kakoram – Dwa tygodnie temu, nieopodal przełęczy Kakoram doszło do incydentu pomiędzy dwoma patrolami – amerykańskiej misji stabilizacyjnej i nowej armii takistańskiej. Wydarzenie owiane jest dużą tajemnicą ale niemal na pewno doszło tam do wymiany przyjacielskiego ognia w którym rannych zostało 3 amerykanów i zginęło dwóch żołnierzy takistańskich. Podczas wydarzenia amerykański patrol wzywał również wsparcie artyleryjskie na rzekome pozycje bojówkarzy. W wyniku ostrzału zawalił się duży budynek mieszkalny pogrążając ze sobą kilkunastu cywilów.
Dowództwo misji odmówiło komentowania wydarzenia i wygląda na to, że zarówno amerykanom jak i takistańczykom zależało na ukręceniu głowy całemu zdarzeniu. Incydent ten, wprowadził jednak dużą dozę niepewności w żołnierzach obu stron. Podobno Por. Chad Ripper, dowódca drużyny saperskiej w dzisiejszym konwoju, był w składzie amerykańskiego patrolu biorącego udział w incydencie.