JO – Gilotyna

JO – ACC + AFTP + 7WEDS

Codename: GILOTYNA
MM: [ACC] STALKER14

Rok 2016. Europa pogrążona w wojnie. Federacja Rosyjska dokonuje inwazji na tereny Skandynawii. Po akcie ludobójstwa NATO musi działać. Rozpoczyna Operacje Scandinavia Freedom. Po tygodniu ciężkich walk Wojskom NATO udaje się wyprzeć przeciwnika. Pluton US Rangers stacjonujący na lotniskowcu Nimitz otrzymał rozkaz o ataku na ostatnią bazę przeciwnika.
Na przeciw stanie im kombinowany pluton VDV.08

https://docs.google.com/document/d/1pxLernYR1IdqnOsMOJc0uLDptH_9PlKs_FcAa7rZs54/edit?usp=sharing

OPORD 201610-01/NATO/ACC

Operacja: Scandinavia Freedom
Kryptonim misji: Gilotyna
Czas: START 20160725 0310 LOC
KONIEC 20160725 0710 LOC
16 Lipiec
Wschód słońca 4:00
Zachód słońca 20:00

Koncepcja planu:
Mapa:
http://imgur.com/a/UktMy

Faza 1 – kryptonim Mżawka.
Charlie oraz Hades2 lądują w LZ Kruk lub Sęp [Do decyzji TL wyżej wymienionych jednostek bojowych] na pontonach. Charlie atakuje na pozycje moździerzy przeciwnika, Hades rozpoznaje LZ Wrona, po czym udaje się na nie i przechodzi do rozpoznania na Starą Bazę KN. Po zniszczeniu pozycji przeciwnika, Charlie także udaje się na główną wyspę i szykuje atak na kolejny cel z informacjami od Hades2.

Reszta oddziałów na śmigłowcach ląduje w LZ Krokodyl lub Aligator, po czym udają się na RV Eden.

Faza 2 – kryptonim Deszcz.
Charlie oraz Hades2 przeprowadzają atak na Stara bazę KN. Po wykonaniu, udają się po wyznaczonej trasie do głównego zadania.

Reszta oddziałów udaje się na RV Utopia. Po potwierdzeniu wykonania zadania przez Charlie oraz Hades grupy bojowe przemieszczają się na swoje pozycje startowe.

Faza 3 – kryptonim Burza.
Alpha pod osłoną Delty przemieszcza się po swojej trasie w stronę celu. Bravo pod osłoną Hadesa robi to samo. Skoki powinny być wykonywane w miarę równo aby grupy bojowe mogły się wzajemnie wspierać. Charlie zajmuje pozycje w okolicach punktu C2. Cel został podzielony na trzy sektory, każda z grup uderzeniowych dostaje jeden:
Port – Charlie
Przedmieścia, stacja benzynowa – Bravo
Miasto – Alpha

Atak na sektory nastąpi kiedy wszystkie grupy zgłoszą gotowość w punktach najbliżej swojego celu. Delta oraz Hades pozostają w zabezpieczeniu.

Zadania dla jednostek wsparcia:
Używanie moździerzy podręcznych m6 oraz wyrzutni MAAWS w decyzji TLa Hades. Używanie Ognia zaporowego przez Delta w decyzji TLa. W trakcie ataku na główny cel grupy wsparcia mogą przemieszczać się dowolnie aby zapewnić jak najlepsze wsparcie dla grup uderzeniowych. Zwracam uwagę żeby o takich manewrach informować inne jednostki.

Ewakuacja rannych:
Wezwanie oraz wyznaczanie LZ MEDEVAC tylko przez JTACa plutonu. Wszystkich ciężko rannych, niezdolnych do walki należy przenieść do punktów medycznych, zostaną one wyznaczone w trakcie trwania operacji.