Kampania – Misja pierwsza

 

Tło fabularne:

Wielka Brytania. Byłe mocarstwo kolonialne wciąż pragnie odgrywać dużą rolę w niektórych częściach świata. Pragnie także utrzymać pozostałości swoich zamorskich posiadłości, kilka tysięcy kilometrów od Anglii znajduję się wyspa Lingor która od zawsze należała do UK. Znajduję się ona także w strefie wpływów lokalnego „mocarstwa”, które korzystając ze słabości UK zajmuję wyspę i ustanawia tam swoją władzę. Anglia nie ma czasu ani funduszy na pełnoskalową operację. Trwa odpowiednik „dziwnej wojny”. Co jakiś czas Anglicy wysyłają drużynę Marine która zajmuję wyspę i aresztuje przedstawiciel władz Lingoru. Odsyła się ich oczywiście do kraju. Po pewnym czasie marines odpływają z wyspy zostawiając kilku przedstawicieli władz UK. I cóż się dzieje? Oczywiście Lingor wysyła swoich żołnierzy którzy… Zabawa ta trwa już kilka ładnych lat, Anglia zaangażowana na bliskim wschodzie nie ma „głowy” do poważnego zajęcia się tą sprawą.Kampania_2016_Misja pierwsza_3

09.01.2016 Misja pierwsza – Odprawa

Wyspa Bantanam, teren urozmaicony w większości porośnięty lasem. Deniwelacje 0-86m. Jedna miejscowość Fantasmo, zabudowa niska i średnia. Sieć drogowa mało rozwinięta. Na północy lądowisko polowe ( krótki pas ) oraz wieża radiowa. W centralnej części wyspy pozostałości po starym forcie o nikłym znaczeniu militarnym.

Warunki pogodowe zmienne ( morskie ) z tendencją do pogorszenia. Aktualnie wiatr umiarkowany, widoczność pełna. Stan morza 4. Wschód słońca 5:37 zachód 18:17.

Wróg:

  • Dwu osobowy posterunek MP ( Military Police ) uzbrojony w broń typu AK w miejscowości Fantasmo, morale i wyszkolenie niskie.
  • 2 techników na terenie wieży radiowej ( wojsko ) uzbrojonych w broń typu AK.
  • Wróg nie spodziewa się naszej obecności.

Zadanie:

  • Wykonać desant w pkt. LZ
  • Nawiązać kontakt z agentem wywiadu
  • Zająć siedzibę lokalnych władz i aresztować ich przedstawicieli
  • Ustanowić posterunek MP w miejscowości Fantasmo
  • Zająć wieżę radiową i wgrać nasze oprogramowanie do urządzenia
  • Zająć i sprawdzić lądowisko.

 

Pierwsza misja kampanii za nami, krótkie podsumowanie:
Misja zakończona powodzeniem z stratami ludzkimi w ilości dwóch żołnierzy, sygnały wywoławcze odpowiednio: Brodaty oraz Magnum. Po wykonaniu misji ciała zostały sprowadzone na teren założonego posterunku MP oczekują na transport na helikopterowiec LHD. Czekamy na uzupełnienia oraz oddział inżynieryjny mający umocnić nasze pozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *